Блог майстра виробничого навчання Хом'юка О.В.
среда, 4 мая 2022 г.
Правила дорожнього руху 2022
- Загальні положення
- Обов'язки і права водіїв механічних транспортних засобів
- Рух транспортних засобів із спеціальними сигналами
- Обов'язки і права пішоходів
- Обов'язки і права пасажирів
- Вимоги до велосипедистів
- Вимоги до осіб, які керують гужовим транспортом і погоничів тварин
- Регулювання дорожнього руху
- Попереджувальні сигнали
- Початок руху та зміна його напрямку
- Розташування транспортних засобів на дорозі
- Швидкість руху
- Дистанція, інтервал, зустрічний роз'їзд
- Обгін
- Зупинка і стоянка
- Проїзд перехресть
- Переваги маршрутних транспортних засобів
- Проїзд пішохідних переходів і зупинок транспортних засобів
- Користування зовнішніми світловими приладами
- Рух через залізничні переїзди
- Перевезення пасажирів
- Перевезення вантажу
- Буксирування та експлуатація транспортних составів
- Навчальна їзда
- Рух транспортних засобів у колонах
- Рух у житловій та пішохідній зоні
- Рух по автомагістралях і дорогах для автомобілів
- Рух по гірських дорогах і на крутих спусках
- Міжнародний рух
- Номерні, розпізнавальні знаки, написи і позначення
- Технічний стан транспортних засобів та їх обладнання
- Окремі питання організації дорожнього руху, що потребують узгодження
- Дорожні знаки
- Дорожня розмітка
пятница, 11 февраля 2022 г.
Уроки майстерності
Професійно- практична підготовка
Методична розробка уроку виробничого навчання з професії «Слюсар з ремонту автомобілів»
Тема: Виконання робіт по ремонту автомобілів
Тема уроку. Ремонт шатунно – поршневої групи, заміна вкладишів шатунних і корінних підшипників
Мета уроку:
Навчальна мета: Навчити учнів ремонту шатунно-поршневої групи. Навчити встановлювати вкладиші корінних та шатунних підшипників з дотриманням правильної організації робочого місця та техніки безпеки.
Розвиваюча мета: Розвивати вміння, самостійно приймати рішення та навики систематичного самоконтролю.
Виховна мета: Виховувати в учнів бережливе відношення до інструментів, майна майстерні, матеріалів та спецодягу.
Тип уроку: засвоєння навиків та умінь
Метод проведення уроку:
групова робота
вправи: виконання прийомів, операцій.
Вирішення виробничих операцій.
Комплексно - методичне забезпечення уроку: Презентація «Кривошипно-шатунний механізм» та способи її демонстрації, відео матеріали по темі, автомобіль марки „Москвич”, набір інструментів і пристосувань, плакати по темі, інструкції з безпеки праці, інструкційні карти, картки завдань.
Література:
Кисликов В. Ф., Лущик В. В. Будова і експлуатація автомобіля: Підручник. – 6-те вид. – К.: Либідь, 2006. – 400 с.
Костів Б. І. Експлуатація автомобільного транспорту: Підручник. – Львів: Світ, 2004. – 496 с.; іл.
Автомобиль. Учеб. пособие для учащихся IX и X классов средней школы. Под ред. И. П. Плеханова. М., "Просвещение", 1972. 320 с.
Автомобиль. Учебник водителя третьего класса / Калисский В. С., Манзон А. И. Нагула Г. Е. – 4-е изд., стереотип. – М.: Транспорт. 1978. – 448 с.
Бабіч Б. С., Лущик В. В. Технічне обслуговування і ремонт металевих кузовів автомобілів: Підручник. – К.: Либідь, 2001. – 460 с.
Полянський С. К. Будівельно – дорожні та вантажопідйомні машини. – К.: Техніка, 2001. – 624 с.
Основи охорони праці: Навчальний посібник для професійно – технічних навчальних закладів / Л. Е. Винокурова, М. В. Васільчук, М. В. Гаман. – К.: Факт, 2005. – 344 с.
Інтернет ресурси:
http://www.1pdd.ru/index.php?option=com_content&Itemid=88888923&id=488&task=view
http://2101vaz.ru/2009-03-10-11-38-07/52-2009-03-10-16-16-25.html
http://www.pulscen.ru/info/special/automobile/autozap/engine/getup/plunger
Місце проведення: Лабораторія по ремонту автомобілів;
I. Організаційна частина
1. Перевірка наявності учнів на уроці.
2. Перевірка зовнішнього вигляду учнів
II. Вступний інструктаж 45 хв.
Повідомлення теми, мети і завдань уроку
Сьогодні на уроці будемо вивчати тему « Ремонт шатунно – поршневої групи, заміна вкладишів шатунних і корінних підшипників ». Нашою метою є навчитись ремонту шатунно-поршневої групи. Навчитись встановлювати вкладиші корінних та шатунних підшипників з дотриманням правильної організації робочого місця та техніки безпеки.
Активізація знань учнів на основі повторення матеріалу попереднього уроку.(Група ділиться на дві підгрупи, які задають по черзі запитання по попередньо вивченій темі)
Яке призначення двигуна внутрішнього згорання?
Які бувають двигуни внутрішнього згорання?
Які основні системи є в двигуна внутрішнього згорання?
Що таке робочий цикл?
Пояснення нового матеріалу провести за планом:
Призначення кривошипно – шатунного механізму
Особливості будови 4-х циліндрового двигуна
Принцип роботи 4-х циліндрового двигуна
Основні несправності КШМ їх ознаки і причини виникнення і способи усунення
Вивчення нового матеріалу провести використовуючи презентацію: « Кривошипно-шатунний механізм »
Повторення правил ОП.
Використання інтерактивної вправи «ланцюжок»:
Учні по черзі розповідають по одному правилу безпеки праці по темі уроку.
Викладач: При ремонтних роботах треба дотримуватися таких правил безпеки:
1-й учень ремонт потрібно здійснювати тільки справним інструментом;
2-й учень не використовувати інструмент не за призначенням;
3-й учень гайкові ключі та молотки використовувати тільки якщо вони без сколів, тріщин інших дефектів;
4-й учень при відкручуванні гвинтових з’єднань потрібно переконатись що гайковий ключ добре закладений на гайку чи гвинт;
5-й учень виявивши несправність у обладнанні чи інструменті потрібно припинити роботу;
6-й учень при попаданні мастильних елементів в очі негайно промити очі проточною водою протягом декількох хвилин;
7-й учень при травмуванні негайно звернутись до майстра для надання першої медичної допомоги;
8-й учень при заміні патрона або свердла підкладати дерев'яну підкладку на стіл верстата під шпиндель
5. Показ прийомів роботи та послідовність виконання вправ з ремонту:
Вибір та підготовка вкладишів і шатунів, встановлення вкладишів на колінчастий вал із шатуном.
III. Самостійна робота учнів
Видача завдань та інструкційно-технологічних карт
IV. Поточний інструктаж 4 год. 55хв.
1. Цільові обходи робочих місць учнів з метою перевірки:
- організації робочого місця учнів;
- правильність виконання трудових прийомів роботи;
- дотримання правил ОП;
- вміння користування інструкційно-технологічними картами;
2. Індивідуальна робота з учнями:
- надати допомогу невстигаючим учням;
- видати і пояснити додаткове завдання найбільш встигаючим учням:
3. Оцінка робіт учнів
4. Прибирання робочих місць.
V. Заключний інструктаж
Підвести підсумки роботи групи за зміну, та перевірити знання учнів за допомогою інтерактивної вправи „Впіймай помилку. Самоконтроль”
Оголосити результати
Дати характеристику роботі кожного учня.
Вказати на характерні помилки допущені в роботі і способи їх усунення.
Повідомлення домашнього завдання.
Прийняття робочих місць після прибирання.
Домашнє завдання: Ознайомитись з будовою та роботою кривошипно – шатунного механізму використовуючи Інтернет матеріали.
Професія: тракторист-машиніст сільськогосподарського виробництва
Згідно з довідником кваліфікаційних характеристик професій працівників, тракторист-машиніст — робоча спеціальність, сферою діяльності якої є виконання сільськогосподарських і меліоративних робіт на колісних і гусеничних тракторах.
Серед кваліфікаційних вимог — професійно-технічна освіта або повна загальна середня освіта та курсове навчання за програмами підготовки тракториста-машиніста сільськогосподарського виробництва в закладах освіти. Необхідно мати посвідчення тракториста-машиніста на право керування тракторами, видача яких проводиться територіальними органами Держпродспоживслужби.
ПДР України 2022
-
Професійно- практична підготовка Методична розробка уроку виробничого навчання з професії « Слюсар з ремонту автомобілів » Тема: Виконанн...
-
Згідно з довідником кваліфікаційних характеристик професій працівників, тракторист-машиніст — робоча спеціальність, сферою діяльності якої...
-
Методична розробка уроку виробничого навчання